ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa
+48 795 565 855
biuro@wolontariatpracowniczy.pl

Webinar o mądrym pomaganiu #HRonAIR

Webinar o mądrym pomaganiu #HRonAIR

Są momenty, w których niewiele trzeba, by odpalić w nas pokłady solidarności, a chęć pomocy przekuć w realne działanie. W obliczy tragedii potrafimy wiele, nie tylko jako ludzie, również jako biznes. Kryzysowe sytuacje to prawdziwy egzamin ze społecznej odpowiedzialności biznesu. 
 
Co jednak zrobić by nasze działania przyniosły optymalny efekt? Jak spontaniczne akcje realizowane z potrzeby serca przekuć w długofalową, systemową pomoc?
 
Właśnie o tym porozmawiamy w trakcie marcowego webinaru z cyklu #HRonAIR.

Spotykamy się już 15 lutego o godz. 13:00Czas trwania spotkania: 1h

Gośćmi będą:

  • Sergiej Podus z Forum Odpowiedzialnego Biznesu,
  • Inez Jaworska z Polskiej Akcji Humanitarnej,
  • Izabela Dyakowska z Fundacji Instytut Wolontariatu Pracowniczego.


W trakcie spotkania odpowiemy na następujące pytania:

  • Na czym polega ryzyko #warwashing?
  • Jak spontaniczne akcje przekuć w systemową pomoc?
  • Jak do tematu pomocy, wsparcia podejść holistycznie?
  • Jakich błędów unikać w organizacji wolontariatu pracowniczego?
  • Czego się wystrzegać pisząc i mówiąc o uchodźcach?


Zaplanowana jest również sesja Q&A.

GOŚCIE:

Sergiej Podus | koordynator projektów | Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Do zespołu Forum Odpowiedzialnego Biznesu dołączył w lutym 2019 roku. W FOB odpowiada m.in. za realizację contentu wideo (projekt #OdPOWIEDZialnie), promocję działalności CSR w nowych mediach i koordynacją projektów z obszaru Diversity&Inclusion. Koordynator XVIII edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Wcześniej pracował jako copywriter w branży Hi-Tech. Absolwent Społecznej Akademii Nauk, kierunek – dziennikarstwo i komunikacja społeczna, specjalizował się w marketingu i PR. Obecnie studiuje zintegrowaną komunikację i socjologię na Collegium Civitas. Wcześniej studiował socjologię na Uniwersytecie Charkowskim. Wielki miłośnik kina, podróży i nowych technologii.

Inez Jaworska | koordynatorka współpracy z biznesem | Polska Akcja Humanitarna

 

Fundraiserka i psycholog, absolwentka zawodowego kursu fundraisera CFR11. W Polskiej Akcji Humanitarnej odpowiada kontakty z kluczowymi darczyńcami oraz współtworzenie kampanii fundraisingowo-marketingowych, a także kampanii 1%. Wiceprezeska Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu.

 

Izabela Dyakowska | prezeska Fundacji Instytut Wolontariatu Pracowniczego

Z wykształcenia politolog społeczny. Od 20 lat podejmuje i rozwija międzysektorowe partnerskie inicjatywy z udziałem wolontariatu, stanowiące przestrzeń do budowania kapitału społecznego w działaniu, w sytuacjach pomagania, w tym do umacniania relacyjnej kultury organizacyjnej opartej o wartości, współpracę i zaufanie w nurcie nowej filozofii pracy.  Współautorka systemowych programów społecznych włączających i rozwijających wolontariat także w sektorze służby zdrowia, edukacji, pomocy społecznej, ngo’s. Certyfikowana trenerka organizacji pozarządowych i biznesu. Autorka wielu tematycznych publikacji, autorskich warsztatów, wykładów na wyższych uczelniach, korporacyjnych, lokalnych i ogólnopolskich strategii i polityk społecznego zaangażowania. Konsultantka programów i projektów społecznych w nurcie ekonomii współpracy i zrównoważonego rozwoju. Zaangażowana w rozwijanie partycypacji społecznej, synergii rozproszonych działań prospołecznych w środowisku pracy i społecznościach lokalnych opartych o międzysektorowe partnerstwa.

PROWADZĄCY:

Kuba Sito | dziennikarz i konsultant biznesowy

W zawodowym życiu balansuje między dziennikarstwem, a biznesowym konsultingiem wspierając liderów i firmy w rozwoju poprzez procesy strategiczne, szkolenia i coaching medialny. Doradza zarządom, wspiera zespoły, towarzyszy w zmianie. Wykładowca Uniwersytetu SWPS, który w swoich autorskich programach stawia przed studentami praktyczne wyzwania. Pasjonat nowych technologii, relacji międzyludzkich, zrównoważonego rozwoju i ekonomii wartości. Swoją wiedzą i interdyscyplinarnym doświadczeniem dzieli się w autorskiej audycji Chillizet Business Lounge (wcześniej: #BiznesPrzezSito) emitowanej na antenie radia Chillizet. Medialne szlify zdobywał w kanałach Grupy TVN, TVP oraz Polskim Radiu. Absolwent na kierunku Zarządzanie i Przywództwo na Uniwersytecie SWPS oraz Akademii Psychologii Przywództwa.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

#HRonAIR to online’owy meetup dedykowany HR-owcom i wszystkim branżowym pasjonatom. To nie  kolejny „przegadany” webinar. Zaprezentujemy Wam sprawdzone rozwiązania płynące od praktyków dla praktyków – profesjonalistów HR. Ostatni czas wymusił na pracodawcach zmianę podejścia, a świat HR wprowadził na tory rewolucyjnych zmian. Spotkamy się więc z przedstawicielami firm z różnych branż i porozmawiamy o aktualnych potrzebach, obawach i oczekiwaniach pracowników. Gwarantujemy, że będzie mnóstwo konkretów i dobrych praktyk, ale też wskazówek, na co zwrócić szczególną uwagę, jakie trendy wziąć pod uwagę i co sprawdza się w firmach w tak dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.
 

Zarejestruj się na spotkanie, dowiedz się, jakie wskazówki mają branżowi eksperci, którzy mierzą się z tymi samymi wyzwaniami, co Ty i dołącz do dyskusji na temat współczesnego wymiaru motywacji.

Link do rejestracji -> https://lnkd.in/enqy57A

#Sodexo #HRonAIR #wolontariatpracowniczy #pomoc