ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa
+48 795 565 855
biuro@wolontariatpracowniczy.pl

Wolontariat pracowniczy kluczowy w budowaniu lepszej przyszłości

Wolontariat pracowniczy. Robimy lepszy Świat!

Wolontariat pracowniczy kluczowy w budowaniu lepszej przyszłości

30 listopada 2023 | CSR- Pomagamy! | rp.pl

W dzisiejszym świecie, gdzie przedsiębiorstwa coraz częściej kierują się także społeczną odpowiedzialnością, coraz więcej firm zastanawia się nad wdrożeniem wolontariatu pracowniczego. Również sami pracownicy coraz chętniej wychodzą z taką inicjatywą.

W dobie dynamicznych zmian społecznych i gospodarczych wolontariat pracowniczy w Polsce nabiera szczególnego znaczenia. – Firmy są obecnie postrzegane jako kluczowe w rozwiązywaniu problemów ludzi i planety, mają bowiem narzędzia, technologie i zasoby finansowe, aby tego dokonywać. W Polsce około 20 proc. dużych firm oferuje zorganizowane programy wolontariatu pracowniczego, często są to tzw. fundacje korporacyjne. Większość z nich, realizując wolontariat, współpracuje z partnerami zewnętrznymi, którymi najczęściej są organizacje pozarządowe – mówi Katarzyna Kunert, Communication Manager Advalue Engaged, agencji specjalizującej się w marketingu społecznie zaangażowanym.

Tworzenie programów grantowych, doraźne projekty czy oferowanie wsparcia wolontariuszy organizacjom dobroczynnym pozwala na realizację strategii społecznej odpowiedzialności firm. – Taki wolontariat wynika z synergii zarządów pracodawców biznesowych i instytucjonalnych oraz pracowników. To coraz bardziej doceniany i integralny element strategii, szczególnie dużych firm – mówi Izabela Dyakowska, prezes zarządu Fundacji Instytut Wolontariatu Pracowniczego. Dyakowska podkreśla, że wolontariat pracowniczy dostępny jest dla każdej organizacji zmierzającej w swojej transformacji od ego do eko, z każdej…

Źródło: https://archiwum.rp.pl/artykul/1506546-Wolontariat-pracowniczy-kluczowy-w-budowaniu-lepszej-przyszlosci.html

Skip to content